Bir çok işlemin bir birine bağlantısıyla meydana gelen, sadece backlink almak anlamına gelmeyen ve henüz daha yükselişin belirgin ve net formülü bulunamamış olan SEO işlemlerinin ilk ve en önemli adımı; şüphesiz web sitenizin kullanıyor olduğu tasarımdır. Google tarafından yayınlanan ve web site sahiplerinin beğenisine sunulan SEO ipuçlarını içeren e-kitapları incelediğimizde, sürekli olarak “kullanıcı için site tasarlama” teriminin kullanıldığını fark ederiz. Demek oluyor ki; Google, üst sıralara taşıyacağı internet sitesinin sırf arama motoru için tasarlanmış olmasını ve anahtar kelimelere boğulup kullanıcıyı sıkmasını istemiyor. Aksine, kullanıcı dostu ara yüze sahip olan sitelere daha çok önem veriyor. Zaten spam ile mücadele etmek için bundan başka bir çözüm yolu da düşünülemezdi, değil mi?

Web tasarımın SEO ile uyumlu olmasında ana amaç, yeni web ve HTML teknolojilerine uyumlu bir şekilde kod yapısının inşa edilmesidir. W3C ve CSS3 uyumlu sitelerin rakiplerinden bir adım daha öne geçtiğini henüz görememiş olsak da, stabil bir kod yapısının Google botları tarafından çok daha bir şekilde taranacağı konusunda herkes aynı düşüncede. Literatüre “SEO uyumlu web sitesi” teriminin girişi de, SEO ve kodlama yapısının bir bütünü teşkil edişinden dolayıdır. Birbirini tamamlayan iki önemli öge olarak da niteleyebileceğimiz bu etkenlerin verimli bir şekilde kurulması, özgün ve kaliteli içerikle de perçinlendiği zaman söz konusu web sitesinin arama motoru sıralamasında üst sıralara yükselmemesi için hiçbir sebep kalmamış olur.

//////////////////////////////////
Kişisel web tasarım yapmak bütçenize katkı sağlayabilir.
Web sitesi üzerinden para kazanmak bir meslek haline dönüştü.Ticari web sitelerinin yanı sıra bir ürün satmadan da web sitesinden para kazanmak mümkündür. Nasıl mı? Aşağıdaki makalemizde kişisel web tasarımı ile cebinizi doldurmanın kurallarını bulabilirsiniz.Öncelikle bir alan adı (domain) alarak işe başlamanız gerekiyor. Hosting (bulundurma alanı) olmaz ise olmasımız tabiki…
Sonrasında hayallerimizin peşinden gidebiliriz. Bir blog sitesi ya da portfolyo sitesini web tasarım hizmeti veren firma vasıtası ile hazırlatabiliriz.Site içerisine yükleyeceğimiz özgün içerikler insanların Google aramaları ile sitenize gelmesini sağlayacaktır.
Sitenizin ziyaretçisi arttıkça aşağıdaki reklam verme araçları ile kazançlı günler sizleri bekliyor olacaktır.

Reklam Verme Araçları ;

Reklam alanı olarak kiralama
“Affiliate” Programları
İçerik reklamı satışı
Görüntülü reklam satışı

Category: Blog